Menü

Hava Durumu

Döviz Kurları

İstatistik

Haberler\BİLİNÇLİ ÜRETİCİ SAĞLIKLI SÜT
BİLİNÇLİ ÜRETİCİ SAĞLIKLI SÜT
 
     Antalya ilinde süt ve süt ürünleri üretimi konusunda faaliyet gösteren özel bir firmanın talebi üzerine Döşemealtı ilçesi Aşağıoba Köyü’nde eğitim düzenlendi. Firma tarafından organize edilen “Hayvan Beslemesi ve Süt Hijyeni” konulu eğitime Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü Musa Toros, İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Ümit Okudur, firmanın Süt Alım Müdürü Mehmet Kurt eğitici olarak katıldı.
 
 

Eğitimde hayvanların beslenmesi ile süt hijyeni arasındaki ilişkinin önemine dikkat çeken Ziraat Mühendisi Ümit Okudur özellikle dönem dönem sorun olabilen ve tamamen küflü ve bozuk yemlerin hayvanlara yedirilmesi nedeniyle oluşan sütteki aflatoksin M1 ile ilgili bilgi verildi. Okudur,  sütlerin mikrobiyolojik kalitesinin iyileştirilmesi için üreticilerin dikkat etmesi gerekenleri anlattı.

Antalya İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Müdürü Musa Toros, hayvan beslemesinde dikkat edilecek hususlar, sağımın nasıl yapılması gerektiği, meme sağlığının korunması için yapılması gerekenler ile hayvan barınaklarının koşulları konularında ayrıntılı bilgi verdi.
 

Süt kalitesinin üretim sırasında ne kadar önemli olduğunu aktaran Süt Alım Müdürü Mehmet Kurt konuşmasında süt aldıkları bölgelerdeki üreticilerin hayvan beslemesi ve süt hijyeni konusunda bilgilenmesi için bu tür eğitimler düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Eğitimden duydukları memnuniyeti ifade eden üreticiler bu tür eğitimlerin kendileri için çok faydalı olduğunu ve tekrarlanması talebini iletti.
 
Listeye geri dön

Haberler  Kategorisindeki Diğer Yazılar
Toprak TV Hayvancılık Programı
Birlik Araçlarımızın Değişimi Gerçekleşmiştir.
Birliğimiz Bünyesinde Yem Satışımız Başlamıştır.
VII. Olağan Genel Kurul
8. SÖS TOPLANTISI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLİYOR.
BİLİNÇLİ ÜRETİCİ SAĞLIKLI SÜT
İl Birlik Başkanları Toplantısı
22 Ocak 2014 VTV Gün Bizimle Başlar
TÜRKİYE İLK DEFA DAMIZLIK HAYVAN İHRAÇ ETTİ
Yuva Beldesi Üretici EğitimiAnket
Anket yok.
Üye Girişi
Eposta :  
Şifre :
Üye Olmak için tıklayınız | Şifrenizi hatırlamıyorsanız tıklayınız
Duyurular
Makaleler

Faaliyet Takvimi (Şubat)
H Ptz Sa Çrş Prş Cum Cts Pz
5 1234567
6891011121314
715161718192021
822232425262728
  

Nöbetçi Eczaneler

Web EPostaANASAYFAHAKKIMIZDARESİM GALERİSİZİYARETÇİ DEFTERİYAYINLARIMIZİLETİŞİMBİLGİ EDİNME