Menü

Hava Durumu

Döviz Kurları

İstatistik

ALO KÜPELEME 444 26 96
ALO KÜPELEME YETİŞTİRİCİLERE HİZMET VERMEYE BAŞLIYOR…

Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile özel bir telefon firması arasında yapılan anlaşma kapsamında hayata geçirilen ALO KÜPELEME hattı hayvan yetiştiricilerine hizmet vermeye başlıyor. Yetiştiriciler 444 26 96’yı arayarak küpelemeden yetiştiriciliğe birçok farklı konuda hizmet alabilecek.

ALO KÜPELEME Hattının İlçe Müdürlüklerine tanıtımı için 4 Eylül 2013 tarihinde İl Müdürlüğünde toplantı yapıldı. Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı, İl Müdür Yardımcıları Kadri Bilici, Gökhan Karaca, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Gürsel Çoşgun,  İlçe Müdürleri ile teknik personeller katıldı.
 

 


İl Müdürü Ahmet Dallı açılışta yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “7-8 aydır Antalya’da görev yapmaktayım. Hayvan sağlığı hizmetlerinin daha etkin ve verimli biçimde yapılabilmesi için birkaç önemli konu üzerinde çalışma yaptık. Hayvan varlığı ile ilgili güncelleme bu konulardan biri. Bu konuda bazı aksaklıklar olduğunu gördük. O nedenle bunu daha sistemli hale getirmek için ALO Küpeleme Hattını hayata geçiriyoruz. Bu hat başlangıçta buzağı ve küpeleme bildirimi gibi görünse de aslında çok daha büyük ve önemli pek çok konuda hizmet verecek”.

ALO Küpeleme Hattı ile ilgili bilgi veren Dallı sistemi arayan yetiştiricilerin ilgili şikayet, ihbar ve küpeleme bildirimlerinin ilgili teknik personel ile İlçe Müdürüne SMS yoluyla ulaştırılacağını kaydetti.

DEVLETİN HİZMETİNİ MİLLETE AKTARMAK İÇİN BURDAYIZ

Küpeleme için doğum bildiriminin 20 gün içinde yapılması gerektiğini hatırlatan Dallı, “Bu tabi yoğun bir çalışma gerektiriyor. Antalya ikizlik oranı yüksek bir ilimiz. Biz üreticiye vaktinde ve gerekli hizmeti vermeliyiz. Meslek hayatımın 10 yılında hayvan sağlığı şubesinde görev yaptım. Hangi yetiştiricinin kaç hayvanı var ne sorunu var bilirdik. Köylüyle diyalogunuzu koparmayacaksınız. Vatandaşa aktarmanız gereken bilgileri aktaracaksınız. Üreticiye hiç bilmediği konuda bunu neden yapmadınız deme hakkınız yok. Destekleme rakamları istenilen seviyede değil. Burada bir sıkıntı var ve bu bizimle ilgili. Demek ki yeterince anlatamamışız. Devletin hizmetini millete aktarınız. Bizim burada bulunma amacımız bu” şeklinde konuştu.

PROJEYİ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

Dallı şöyle devam etti; “ALO Küpeleme Hattı sadece küpeleme bildirimi için kurulmuş bir sistem değil. İlerleyen dönemde hastalık bildirimleri yapılabilecek. Yetiştiricilikle ilgili bilgilere ulaşılabilecek. Bu projeyi çok önemsiyoruz. Sizlerin de destek vermesini istiyoruz. Hattın tanıtımı ve yaygınlaştırılması önemli. Bir program dahilinde TARGEL personelimizle birlikte gerekli duyuruyu yapmalıyız.
 

 

 


SİSTEM İŞLERİN ZAMANINDA YAPILMASINI SAĞLAYACAK

Hattın kullanımı ile ilgili detaylı bilgi veren Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür V. Gürsel Çoşgun; “2001 yılında sığır cinsi hayvanları küpelemeye başladık.12-13 yıllık bir süreç geçti. Koyun ve Keçi Vebası projesi ile birlikte koyun ve keçileri kayıt altına almaya başladık. Ancak geçmişte 20 gün sınırı yoktu. Bu uygulama daha sonra başladı. Ancak istenilen düzeye ulaşılamadı. Teknolojiyi gereken düzeyde kullanamadık. Bu sistem işlerin zamanında yapılması ve desteklemeler için çok önemli. Özel bir telefon firması ile gerekli çalışmaları yaptık. Telesekreter hizmeti değil, 50 kişilik bir grup hizmet verecek. Sistemin ileri aşamasında her türlü şikayet bu hatta iletilebilecek. Sorgulama yapılabilecek. İhbar ve yapılan her türlü işlem sistemden görülebilecek. Daha önce yaptığımı işleri disipline etmiş olacağız” dedi.

AKŞAM 7’DEN SABAH 7’YE ÜCRETSİZ

Coşgun şöyle devam etti; “ Yetiştiricilerin yüzde 80’e yakının bilgilerini telefon firmasına verdik. Alo küpeleme hattının numarası SMS ile üreticilerimize ulaştırılacak. Yetiştiricilerimiz 444 26 96 numarası ile ulaşabilecek. Akşam 7’den Sabah 7’ye ücretsiz olan hat diğer saatlerde 7 kuruş üzerinden ücretlendirilecek. Sistem oldukça güzel ve başarıyla uygulanan bir sistem. 8 İlde uygulanıyor. Bizde de kısa süre içinde sistemin oturacağına ve başarıyla uygulanacağına inanıyorum”

 

 

Geri dön

Anket
Anket yok.
Üye Girişi
Eposta :  
Şifre :
Üye Olmak için tıklayınız | Şifrenizi hatırlamıyorsanız tıklayınız
Duyurular
Makaleler

Faaliyet Takvimi (Haziran)
H Ptz Sa Çrş Prş Cum Cts Pz
22   12345
236789101112
2413141516171819
2520212223242526
2627282930  

Nöbetçi Eczaneler

Web EPostaANASAYFAHAKKIMIZDARESİM GALERİSİZİYARETÇİ DEFTERİYAYINLARIMIZİLETİŞİMBİLGİ EDİNME